Zpět na články

Otevřete nový byznys s donáškou až před dveře

Korona ze dne na den „smetla“ ze stolu byznys plány firem, které jsou zavislé na návštěvnosti. Pobočky zůstaly zavřené a služby se tak nemají jak dostat k zákazníkům. Vyhrávají ti, kteří se okamžitě adaptovali a změnili způsob distribuce svých produktů i služeb. Ale jak dát vědět zákazníkům z okolí o této vaší novince? Přes SMSku do přímo do telefonu.

Pohyb lidí v Čechách se téměř zastavil a lidé zůstali ve svých domácnostech, necestují okolo billboardů, nechodí do nákupních center s reklamními plochami, nekupují noviny, nedostávají letáky … ale poptávka po potravinách, stravování, zábavě, zahradnictví, sportu zůstala.

Market Locator vám pomůže zacílit reálné lidi na základě pohybu SIM karty. Tak jako je mobil možné využít k cílení, je ideálním nástrojem i na oslovení. Telefon má dnes každý a není nic jednoduššího, než doručit vaši nabídku přímo přes SMSku. Oslovte a překvapte je novou nabídkou šitou na míru „korona“ situace – lidé poslouchají na slova jako bezpečnost, zdraví, donáška před dveře. Sledujte naše tipy a triky jak vyždímat Market Locator na maximum.

Donáška potravin a zeleniny až domů.

Mnohé zásobovací firmy pro restaurace a hotely náhle zůstaly bez svých firemních zákazníků, ale se zásobami ve svých skladech. Tito dodavatelé dosud nenabízeli své zboží domácnostem a neměli prodejny. Ale promptně otevřeli e-shop a zřídili donáškovou službu. A potřebovali už jen oslovit domácnosti s touto donáškou.

„Zustante doma, my prijdeme! Rozvoz cerstvych potravin 2x denne az ke dverim! Cerstva zelenina, ovoce, maso, ryby, lokalni vyrobky a jine, staci kliknout www.abc.cz“

Aby si zajistili dostatečné kapacity a dávkování poptávky zákazníků, tak plánovali kampaně postupně podle lokalit a regionů.

Přeorientujte se z firem do domácností

Například i dovozce káv a dodavatel automatických kávovarů pro firmy a kanceláře také čelil okamžitému zastavení poptávky po jeho službách ze strany jeho klientů. Lidé nepřestali pít kávu, ale přesunuli se z kanceláří na home-office a to je příležitost, jak vyprodat stávající zásoby kvalitních káv do domácností. V Market Locator můžeme zacílit na bonitnější klientelu žijící v lukrativnějších městských čtvrtích, kteří si rádi pochutnají na dobrém „pressíčku“.

Využijte restaurace na donášku jídel

I všechny restaurace zůstaly najednou bez jediného zákazníka, kuchaři nemají pro koho vařit. Lidé sice „zmizeli“ z úřadů a kanceláří, ale jíst nepřestali a navíc městský typ „homo sapiens“ již není zvyklý na každodenní vaření. A to je příležitost jak přitáhnout zákazníky k vašemu prodeji obědů přes „pult“ nebo k donášce domů. Market Locator dokáže oslovit LBS SMS kampaní lidi, kteří se právě nacházejí v okolí a jsou hladoví po vaší nabídce.

Připraveným a kreativním prodejnám štěstí přeje. Tak hodně štěstí přátelé ve vašich nových kampaních s Market Locator.

Michal Haluza

Sales & Support @ Market Locator CZ

Sdílejte článek s přáteli
Nenechejte si ujít!

Zapojte se do našeho seznamu přátel a my Vám "kde tu" pošleme skvělé inspirace, případové studie a nové nápady, které vám pomohou zlepšit marketing a analytiku.